Russian Imperial Stout Tonka
Tonka Stout Bier recept
Brouwpunt Tonka RIS bierbrouw recept
Brouwpunt deelt graag de recepten van onze brouw pakketten, daarom delen we ook deze topper! Ons Tonka RIS recept is gebaseerd op ons basis Russian Imperial stout recept, maar dan met de toevoeging van een tonkaboon.
De moutstort is complex met maar liefst 5 soorten mout. Voor 5 liter bier gebruik je bijna 2,5 kilo mout. Weet dus dat het maken van dit bier een niveau hoger is dan een lichte bierstijl.
De tonkaboon ga je toevoegen tijdens het lageren van dit bier. Na 2 weken vergisting voeg je de, ontsmette, tonkaboon toe in de vergistingsemmer. Door de tonkaboon te ontsmetten in jouw favoriete sterke drank en 10 gram houtsnippers, kun je het bier een barrel aged effect meegeven!
Het is ook mogelijk om groter te brouwen in de Brew Monk brouwketel. De ingrediënten uit onderstaande recept mag je dan x2 x3 of x4 doen. Houdt rekening dat je maximaal 8,5 kilo graan in een Brew Monk 30 liter kunt toevoegen.
Dit bier is ook heerlijk voor het maken van een eisbock. Het bier is dan extra dik (volle body), maar heeft geen koolzuur meer.
Russian Imperial stout Tonka bier recept
Volume: 5 liter
Begin SG: 1,112 SG
Eind SG: 1,024 SG
EBC: 174 EBC
Bitterheid: 71 IBU
Kooktijd: 60 minuten
Water
5 liter maischwater
3,7 liter Spoelwater
Mout
1,0 KG Swaen Pilsner | 3 EBC
1,0 KG Pale Ale mout| 7 EBC
0,1 KG Chocolade mout | 900 EBC
0,15 KG Zwarte mout | 1400EBC
0,2 KG Special B | 350 EBC
Maischschema:
Beta-amylaserust | 62,0 °C | 30 min
Alfa-amylaserust | 72,0 °C | 45 min
Uitmaischen | 78,0 °C | 5 min
Hopgifte schema
Magnum | 14 gram | 60 minuten
Gist
Fermentis US-05 | 5 gram